Sık Sorulan Sorular

Vibra-Tite markalı ürünleri nerede bulabilirim?

Vibra-Tite ürünlerini websitemizdeki formu doldurarak bilgi alabilir, sipariş verebilirsiniz.

Uygulama yapılmış numune ürünleri nasıl temin edebilirim?

Uygulama yapılmış ürün numuneleri talebi için dört yoldan birini tercih edebilirsiniz.

1. Sitemizdeki numune talep formunu doldurabilirsiniz.

2. E-mail gönderebilirsiniz. info@ndindustries.com.tr

3. Telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.0-212-549-0545 (Dah.14)

4. Whatsapp hattından mesaj/arama yapabilirsiniz. 0-542-696- 3769

Tork değerlerinin farklı çeşitleri nedir?

Sıkma Torku (On-Torque), bağlantı elemanının tam olarak sıkılmadan önce ölçülen en yüksek tork değeridir. İlk Kırılma (Break-away) Torku, ters yöne açılan bağlantı elemanının tamamen açılmadan önce ölçülen tork değeridir. Tam Açılma (Prevailing Off) Torku, bağlantı elemanlarının birbirinden ayrılırken ilk 360° lik dönüş için ölçülen torktur.

“Reaktif Diş Kilitleme” nedir?

Reaktif terimi, genellikle parçanın bir montaj düzeneğine takılmasıyla kimyasal reaksiyona giren bir malzemeyi tarif etmek için kullanılır.

“Aktif Diş Kilitleme” ve İlk-sıkma Torku nedir?

Aktif Diş Kilitleme, özel plastiklerin cıvatalara uygulanmasını içermektedir. Naylon gibi uygulanan malzemeler, gevşemeyi önlemek için sürtünme direnci sağlayarak montaj esnasında sıkıştırılır. Bu sürtünme direncinin üstesinden gelmek için gerekli tork, İlk-Sıkma Torku olarak adlandırılır.

İhtiyacım olan ürün türünü nasıl seçerim?

Her bağlantı elemanı montajı benzersizdir ve bu nedenle en iyi malzemeleri bulmak için sizinle birlikte çalışabilmemiz için deneyimli satış ekibimizle iletişime geçmeniz önerilir. Halihazırda kullanımda olan bir ürüne benzer ürün arıyorsanız, çapraz referans tablosuna hızlı bir bakış atın, ihtiyacınız olan her şeyi orada bulabilirsiniz.

ND Industries Türkiye metal kaplama yapıyor mu?

ND Industries Türkiye herhangi bir kaplama hizmeti vermemektedir.

Ürünler proses öncesi mi kaplanmalıdır ya da uygulama sonrası kaplama yapılabilinir mi?

Tüm kaplamalar proses öncesi yapılmalıdır.

ND Türkiye, organik kaplamalı, PTFE bazlı veya sürtünme katsayısı içeren laklı vb. ürünler üzerine uygulama yapabilir mi?

Evet, bu çok yaygındır. Bununla birlikte, ürünlerin sürtünme katsayısı içeren lak yapılmaması tercih edilmektedir; çünkü kilitleme ve sızdırmazlık kimyasallarının parçaya bağlanabilme yeteneğini etkileyebilirler.

Vibra-Tite’ın, hangi formülasyonları mevcuttur?

Vibra-Tite, VC-3 , VC-4, VC-5 ve VCTS-6 Şeffaf olarak ürünleri mevcuttur.

Uygulama maliyetlerini etkileyen faktörler nelerdir?

Uygulama maliyetleri, ürünlerin miktarına, boyutuna ve prosese bağlı olarak değişebilmektedir. Teklif isteme formunu doldurarak satış mühendislerimizin size yardımcı olmasını talep edebilirsiniz.

ND Türkiye DIN standartlarından sapabilir mi?

Evet, ama bu her iki tarafın da üzerinde mutabık kalması gereken bir konudur.

Uygulama yapılmış bir ürünü tekrar kullanabilir miyiz?

Civatalar yeniden kullanılabilir ancak reaktif kilitleme yapılan ürünler olması gereken mukavemetlerinden daha az bir değer verecektir ve çoğu zaman bu durum, herhangi bir performans spesifikasyonunu karşılamak için çok düşük olacaktır. Eğer tekrar kullanım talep edilirse; genellikle ND Naylon Patch ile Vibra-Tite VC-3 uygulamalarını önermekteyiz.

Paslanmaz çelik parçalar için en güçlü kilitleme kimyasalı nedir?

En güçlü paslanmaz çelik yapıştırıcımız şu anda Expand-A-Lock’dur. Paslanmaz ürünlerin yüzeyi bağlanması zordur; ancak Expand-A-Lock hacimsel olarak genişlediğinden, sağladığı kimyasal bağ geleneksel Mikro-kapsüllenmiş kimyasallardan çok daha üstün ve daha güçlüdür.

MİKROKAPSÜLLÜ KİLİTLEYİCİLER

Bağlantı elemanları malzemeye daldırılıp hava ile kurutulur mu?

Malzemelerimiz ile en iyi sonucu almak için belli bir proses ekipmanlarına ihtiyaç vardır. Mikrokapsüllü kilitleyici kimyasalların satışı yapılmamaktadır.

Nakliye süresince, bağlantı elemanlarının birbirine sürtünmesinden kaynaklanarak mikrokapsüllere zararı olur mu?

Mikrokapsüller çoğunlukla dişlerin kendileri tarafından korunmaktadır. Ayrıca çok fazla kapsül mevcuttur; bazıları kırılmış olsa dahi etkisi önemsizdir. Bu ürünleri paketlemede sorun olmadığı gibi raf ömrünü korumak için oda sıcaklığına yakın derecede depolanmalıdır.

Mikrokapsül uygulanmış ürünlerin montaj sonrası kürleşmesi ne kadar sürmektedir?

Montaj sonrasında birkaç dakika içerisinde aktive olmaktadır bu sebeple 5 dk dan sonra tekrar ayar yapılmamalıdır. Epoksi ve akrilik bazlı uygulamaların kürleşme süresi 72 saate kadar, TA Serisi uygulamalar 24 saate kadar kürleşmektedir.

ND PATCH (NAYLON PATCH)

ND Naylon Patch uygulamasının piyasadaki diğer ürünlerden farkı nedir?

Çoğu naylon patch uygulaması aynı test özelliklerini karşılamaktadır.

ND Naylon Patch uygulamasının ısıtma prosesi Çinko / Krom kaplı ürünleri nasıl etkilemektedir?

Naylon Patch prosesinde parçalar 2000C nin üzerine çıkarılmaktadır. Çinko kaplı ürünlerin üzerindeki krom tabakası bu sıcaklıklarda yanabilecektir. Parça uzunluğuna ve uygulama yerine bağlı olarak bazen sadece uygulama alanını etkiler. Genel olarak diğer tüm kaplamalar bu sıcaklıkta bir sorun teşkil etmezler ancak yine de Naylon Patch uygulaması yapılacak ürünler için kaplama firmanız ile sıcaklık konusunda iletişime geçiniz.

Naylon Patch uygulanmasındaki proses ısısı çelik, paslanmaz çelik, pirinç, alüminyum vb. parçaların sertliklerini değiştirebilir mi?

Hayır, ısının süresi ve seviyesi sertliklerini etkilemeyecek şekilde çok kısa süredir.

Lak, vernik gibi sonkat uygulamalar yapılmış ürünlere Naylon Patch uygulaması yapılır mı ve son kat uygulamaya ne olur?

Naylon patch işlemi tipik olarak son kat, lak yapılmış ürünlere uygulanabilir ancak proses esnasında bu yanacaktır. Parçaların son kat, lak, vernik vb. kimyasalların uygulanmamasını tercih etmekteyiz. Eğer gerekiyorsa proses sonrasında uygulanabilir. Benzer olarak, son kat uygulamalar, kilitleme ve sızdırmazlık kimyasallarının parça yüzeyine iyi yapışmasını engelleyerek pul pul dökülmesine veya etkili olabilmesi için gerekli kalınlığa ulaşamamasına sebep olabilir.

Naylon Patch için diş doluluğunun ölçümü nasıl yapılmaktadır?

Bu soruyu, Naylon Patch ile parçaların test performansları nasıl olacaktır? diye de sorabiliriz. Dişlerdeki naylon patch miktarı ile tork arasındaki ilişkinin ortaya konması için bazı testlere ihtiyaç vardır. En iyi yol test parçalarının sıkma ve açma tork testlerinin ölçümünün yapılmasıdır.

Tork testi sonuçlarınız spesifikasyonların belirlediği aralıklar arasında olsa bile; Naylon Patch uygulanmış ürünlerde neden ilk sıkma torkunun yüksek olduğunu görmekteyiz?

Bazen müşterinin montaj parçalarının uzunluğu, endüstri standartlarına göre test etmek için kullandığımız somunlardan çok daha uzundur. Bu ilave uzunluk sürtünme miktarını arttırmaktadır. Ayrıca, derin dişli deliklerden aşağı doğru gittiğini görebiliyoruz.  Montaj hızı da torkun artmasına sebep olabilmektedir. Bağlantı elemanlarının dişleri ince ise daha hafif bir Naylon Patch uygulaması düşünebilirsiniz. Alternatif olarak, test etmek için eşleşecek (montaj olacak) parçaları gönderebilirsiniz.

Naylon Patch, hangi uygulamalar için uygundur?

Uygulama tablosuna göz atınız.