ND Industries Türkiye, Bağlantı ve Montaj Elemanları Konusunda Hizmet Veriyor

ND Industries Türkiye, Bağlantı ve Montaj Elemanları Konusunda Hizmet Veriyor

ND Industries Türkiye olarak makine parkurumuzu daha da genişletmeyi ve üreticilerin henüz yaptırmaya imkan bulamadıkları uygulamaları da ülkemize kazandırmayı planladıklarını söyleyen ND Industries Türkiye Genel Müdürü Gökhan Çavuşoğlu, müşterilerine sunduklarını ürünler ve hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Gökhan Çavuşoğlu: Nylok-Detroit Corporation olarak 1955 yılında kurulan ND Industries firması, otomotiv, havacılık, beyaz eşya ve daha birçok sektör için kullanılan bağlantı ve montaj elemanlarına en iyi ürün ve hizmetleri sunmaktadır. A.B.D.’nin birçok eyaletinde, Çin’de, Tayvan’da ve Türkiye’de bulunan merkezleri ile dünya genelindeki lisanslı işletmelerde müşterilerine hızlı, kaliteli ve uygun maliyetli hizmet vermektedir.

ND Industries sahip olduğu kimyasal üretim tesislerinin yanı sıra, hem özel makine tasarımlarını kendi bünyesinde yapabilme yeteneğine sahip, hem de işletme ve uygulamaları da kendisi yaparak müşterilerine tek noktadan bağlantı elemanları ile ilgili sorunlarına çözüm getirebilmektedir. Sektöründe bunu yapabilen tek firma özelliğini sürdürmektedir.

ND Industries Türkiye, Detroit merkezinde tasarım mühendislerinin geliştirdiği makine ve ekipmanlarla kilitleme, sızdırmazlık, izolasyon, gürültü ve titreşim önleyici gibi özelliklere sahip kimyasal uygulamalarını, bağlantı elemanları için %100 seçme işlemini de gerçekleştirerek hizmet vermektedir. 2012 yılında faaliyetlerine başlayan ND Industries Türkiye, bu konuda ülkemize uluslararası standartlarda uygulama yeteneğini kazandırmıştır. Bağlantı elemanlarının bu konuda montaj ve sonrasında yaşayabileceği her soruna karşılık çözüm sunulabilmektedir. ND Industries Türkiye, TSE tarafından verilmiş ISO 9001 kalite belgesine sahip olmakla birlikte, tüm kimyasal uygulamaları Reach direktiflerine uyumludur

Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Gökhan Çavuşoğlu: Ürünlerimiz, Ford, Chrysler, GM gibi birçok otomotiv ve OEM firmaları tarafından onaylı olmakla birlikte DIN, IFI, MIL gibi norm ve standart ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

Bağlantı ve montaj elemanlarından istenen özelliklere, çalışacağı ortam şartlarına, kullanım yerine göre uygulanacak ürünler çeşitlilik gösterebilmektedir. Bazı uygulamalar tek sefer kullanılabilme özelliğine sahipken, bazı uygulamalar tekrar kullanılabilirlik özelliğine de sahiptir.

Kilitleme, sızdırmazlık, izolasyon, titreşimden korunma, gürültü önleme gibi birçok özellikte ürünümüz mevcuttur. Bu ürünlerin uygulaması müşteri talebi ile belirlenebildiği gibi; yaşanan sorunların bize bildirilmesi durumunda, müşterilerimize uygun ürün uygulamasının seçimi konusunda yardımcı olmaktayız.

Bu uygulamaların artmasıyla daha güvenli yolculuklar yapılabilmesi, daha az servis maliyetleri oluşması, zamandan tasarruf edilmesi, kalitenin yükseltilmesi gibi faydalar sağlanacaktır.

Ayrıca, ND Industries Detroit merkezimizde firmalara özel, ihtiyaca ve talebe göre de kimyasal ürünler hazırlanabilmektedir. Bu yeteneği sayesinde ND Industries, kendi kimyasal ürünlerinin yanında dünyada az sayıda bulunan diğer kimyasal üreticilerinin de ürünlerini üretebilmekte ve uygulayabilmektedir. Bu sayede müşterilerine tek noktadan tüm hizmetleri verebilme imkanına sahip olmaktadır. Uygulamalarımız sonrasında ise ürünlerin, standart ve normlara göre testleri yapılmakta ve raporlanarak müşterilerimize iletilmektedir.

Yeni yatırım planlarınız var mı? Firma olarak önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

Gökhan Çavuşoğlu: ND Industries Türkiye olarak makine parkurumuzu daha da genişletmeyi ve üreticilerin henüz yaptırmaya imkan bulamadıkları uygulamaları da ülkemize kazandırmayı planlamaktayız. Bağlantı ve montaj elemanları üreticileri, sahip olacakları bu imkanlar sayesinde ürünlerini çeşitlendirebileceklerdir.

Ar-Ge konusunda ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

Gökhan Çavuşoğlu: ND Industries, yüksek eğitimli araştırma-geliştirme mühendisleri ile müşterisine özel kimyasal yapabilme, her an teknik destek sağlayabilme, tasarım mühendisleri ile makinelerini sürekli geliştirebilme durumundadır.

Eklemek istedikleriniz varsa onları da öğrenebilir miyiz?

Gökhan Çavuşoğlu: ND Industries olarak müşterilerimizin bağlantı ve montaj elemanlarına uygulanacak özel kimyasal uygulamalarındaki taleplerine cevap vermekten ve yaşayabileceği sorunlara çözüm sunmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim.

AUTHOR: ndindustries
No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.